Vi har nu sendt et nyt nummer af OCD-nyt ud til OCD-foreningens medlemmer. Bladet indeholder blandt meget andet en artikel om at have OCD og være jobsøgende, og en artikel om Trine, der bruger sin kunst til at dæmpe tankemylderet og tælletrangen. Du kan se udvalgte artikler fra bladet ved at følge dette link Artikler fra OCD-nyt.

Hvis du ikke har fået det nye OCD-nyt i din indbakke, kan grunden være, at du ikke har indtastet dine oplysninger i foreningens nye medlemssystem. Selvom du har været medlem før, skal du indtaste oplysningerne igen. Tidligere tilmelding til betalingsservice gælder heller ikke længere.

Du kan indtaste dine oplysninger og betale kontingent for 2026 her:  shop.ocd-foreningen.dk (Vælg medlemsskabstype og indtast oplysningerne)

Vi har samlet svar på de mest almindelige spørgsmål om det nye system på denne Spørgsmål og svar-side i webshoppen.

Alle, der indtaster oplysningerne og betaler kontingent inden den 3. august 2026, får OCD-nyt nr. 2-2026 i mailboksen umiddelbart efter.