Navigation af visninger

Begivenhed Views Navigation

I dag

Lokalgruppe Aalborg – Ungegruppe

Sted: De Frivilliges Hus på Vejgaard Bibliotek Hadsundvej 35 9000 Aalborg Ungegruppe - Kontaktperson: Nicoline Højris Mikkelsen Tlf. 29 85 96 14 nicoline@ocd-foreningen.dk

Lokalgruppe Roskilde

Sted: Frivillig Center Roskilde Jernbanegade 21A 4000 Roskilde Kontaktperson: Allan Holm allanholm@ocd-foreningen.dk   Mød op og tal med andre OCD-ramte og pårørende - I vil blive taget godt imod af tre frivillige, Allan, Christian og Christina. Møderne afholdes i en hyggelig og afslappet atmosfære.

Lokalgruppe Bornholm

Sted: Rønne Bibliotek Pingels Allé 1, 3700 Rønne Kontaktperson: Tina Mogensen: tina.mogensen@ocd-foreningen.dk

Lokalgruppe Vejle

Sted: Foreningernes Hus Vissingsgade 31, 1. sal 7100 Vejle Kontaktperson: Jacob Ravnskjær Tlf. 60 37 84 82 jacob@ocd-foreningen.dk

Lokalgruppe Frederikssund

Sted: Frivillighuset i Frederikssund Lundevej 7 3600 Frederikssund Kontaktperson: Bente Thelin Brandstrup bente@ocd-foreningen.dk

Lokalgruppe Holstebro

Sted: Frivilligcenter Holstebro/Kultur & Frivillighuset Nygade 22, 7500 Holstebro Lokale Grøn Kontaktpersoner: Vera Fyhn Nielsen Tlf. 2139 5114 (kontakt vedrørende møderne) Kirsten Neigaard kirsten@ocd-foreningen.dk Tlf. 5334 2481

Lokalgruppe Svendborg

Sted: Impuls Kursuscenter & Mødested Skovbrynet 1C 5700 Svendborg Kontaktpersoner: Britt Rossé Segel britt@ocd-foreningen.dk Stephanie Tegen stephanie@ocd-foreningen.dk

Lokalgruppe Hillerød

Sted: Frivilligcenter Hillerød Fredensvej 12 c 3400 Hillerød Kontaktpersoner: Henrik Frandsen, henrik.frandsen@ocd-foreningen.dk Mads Millner Nielsen, mads.nielsen@ocd-foreningen.dk, 4290 9594

Lokalgruppe København

Sted: Julius Bloms Gade 17, kld. 2200 København N Kontaktpersoner: benedikte@ocd-foreningen.dk linehojland@ocd-foreningen.dk

Lokalgruppe Esbjerg

Sted: Vindrosen, Exnergade 4 6700 Esbjerg Kontaktperson: Tina Flindt Tlf. 30 17 25 10 tinafl@ocd-foreningen.dk